Przyjęcie darów Ducha Świętego to tak zwany Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej, co za tym idzie, jest to wolna decyzja dojrzałej osoby. Jeśli dziś zastanawiasz się czy warto, masz wątpliwości, to dobrą rzeczą byłoby wziąć udział w przygotowaniach i po pewnym czasie podjąć decyzję, co dalej.

Przygotowanie do Bierzmowania to wspaniały czas i narzędzie do stania się dojrzałą osobą – Duch Święty w tym Ci pomoże. Podczas przygotowań możesz zadawać pytania na które nigdy nie było czasu, spotkać się z tymi, którzy już są na drodze z Chrystusem i pobyć ze wspólnotą. Owocem Bierzmowania oprócz wspomnianych Darów Ducha Świętego jest na pewno mocniejsza wiara, ale to od Ciebie zależy czy chcesz w to wejść, jak się zaangażujesz i otworzysz na Jego działanie!

Przygotowanie i zapisy: Ks. Tomasz Masłowski

Najbliższe spotkanie młodzieży i rodziców: 16.10.2022r.

Q&A o Sakramencie

Sakrament bierzmowania jest dopełnieniem sakramentu chrztu św. Bierzmowanie wraz    z chrztem i Eucharystią należy do “sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”, którego jedność powinna być zachowywana (Katechizm Kościoła Katolickiego 1285).

Jest włożenie rąk biskupa, namaszczenie krzyżmem św. i modlitwa.

– zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie, tak że możemy mówić “Abba, Ojcze!”;
– ściślej jednoczy nas z Chrystusem;
– pomnaża w nas Swoje dary;
– udoskonala naszą więź z Kościołem;
– udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, Swojej mocy do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się Krzyża (Katechizm Kościoła Katolickiego 1303).

To troszczyć się nie tylko o swoje zbawienie, ale i zbawienie drugich.

Przez przykład własnego życia, pouczające słowo, modlitwę, dobre uczynki, a także przez cierpienie i ofiarę.

Wszędzie, gdzie spotyka się z ludźmi.