Grupa modlitewna „Margaretka”

Matka Boża w swoich objawieniach często prosiła ,,Módlcie się za kapłanów!”. Wiemy, jak ta modlitwa jest potrzebna naszym duszpasterzom.

Św. Jan Maria Vianney powiedział, że ,, nie ma złych kapłanów. Są tacy, za których wierni się za mało modlą”.

Pragnąc odpowiedzieć na to wezwanie i odwdzięczyć się za ich wszelką pracę, parafianie powołują do istnienia grupy modlitewne – ,,Margaretka”. Do grupy należy siedem osób, które raz w tygodniu modlą się za danego kapłana. W ten sposób, codziennie inna osoba modli się w intencji konkretnego księdza.

W dniu Narodzenia Matki Bożej (tj. 8 września 2022r.) zawiązała się w naszej parafii pierwsza grupa modlitewna – ,,Margaretka” – dla naszego Księdza Proboszcza Tomasza. Wierzymy, że wypraszamy w ten sposób wiele Bożego błogosławieństwa dla naszego duszpasterza.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takich grup powstawało w naszej parafii więcej. Zachęcamy do takiej inicjatywy parafian!