Przy parafiach często działają różnego rodzaju wspólnoty, które angażują się w życie parafii i usprawniają jej działanie. Jedną z takich grup w naszej parafii jest ,,Grupa Liturgiczno-Modlitewna”. Jest to grupa , która powstała z potrzeby serca do pomocy w pełnieniu posług liturgicznych w naszej parafii. Członkiem grupy liturgiczno-modlitewnej może być każda osoba, która pragnie jeszcze bardziej zaangażować się w czynny udział w liturgii i pogłębić swoją więź z Bogiem poprzez wspólną modlitwę i rozważanie Słowa Bożego.

Do obowiązków grupy należy wykonywanie czytań przewidzianych na dany dzień w ramach Liturgii Słowa, modlitwy wiernych, psalmów responsoryjnych oraz przygotowanie oprawy muzycznej podczas Eucharystii. Do innych obowiązków należy także służba porządkowa podczas nabożeństw, dbałość o właściwy przebieg liturgii.

Zachęcamy, aby nasza wspólnota modlitewna trwale wpisała się w codzienne życie parafii. Maryja pragnie naszego zaangażowania w życie duszpasterskie parafii i czeka na naszą odpowiedź.