Bractwo św. Józefa jest wspólnotą modlitewno – apostolską, gromadzącą mężczyzn, którzy przez modlitwę, przykład i świadectwo wiary, uświęcenie siebie i swoich rodzin, realizują powołanie, którym Pan Bóg ich obdarzył.

Zadaniem Bractwa jest:

* modlitwa wspólnotowa i osobista w intencji małżeństw i rodzin;

* formacja duchowa, intelektualna i służebna;

* stawanie w obronie świętości życia ludzkie- go od jego poczęcia do naturalnej śmierci;
* obrona sakralnego charakteru małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety, charakteryzującego się jednością, wiernością i nierozerwalnością;
* wzajemne wspieranie się członków w wymiarze duchowym oraz okazywanie sobie pomocy w sytuacjach losowych;
* uczestnictwo w życiu wspólnoty parafialnej i dbanie o jej potrzeby; * troska o świątynię parafialną.

Celem Bractwa jest naśladowanie cnót Świętego Józefa oraz rozwijanie i pielęgnowanie Jego kultu.

Dla osiągnięcia celu i prawidłowej realizacji zadań stosuje się następujące formy działań:

1.nabożeństwo ku czci Św.Józefa;

2.codzienna modlitwa prywatna;

3.miesięczne spotkania formacyjne;

4.udział w wydarzeniach i przedsięwzięciach promujących obronę świętości życia;

5.pomoc przy organizacji wydarzeń liturgicznych;
6.pomoc w utrzymaniu, porządkowaniu i strojeniu świątyni parafialnej i jej otoczenia.

By łaska dana Kościołowi a tym samym naszej parafii była wykorzystana w sercach mężczyzn potrzebne jest wsparcie modlitewne całej wspólnoty parafialnej. Każde dzieło Boże oparte musi być na modlitwie. Niech temu dziełu patronuje św. Józef nasz opiekun i ojciec męskich spraw.